Svetosavska akademija

Na akademiji održanoj 26.1.2017. u zaječarskom pozorištu prikazan je put Svetog Save kroz vreme. Sveti Sava je živeo onako kako je propovedao i zato mu je narod verovao. Svoj život je posvetio veri i zemlji nesebično poklanjajući svoje reči, dela, molitve. Njima nas i danas podseća da svaki pojedinac smisao življenja može dosegnuti duhovnim podvizima koji vode ka pravoj radosti.

Iskreno se zahvaljujemo školama učesnicama (Ljubica Radosavljević Nada, Hajduk Veljko, Đura Jakšić, Desanka Maksimović, Jeremija Ilić Jegor, Jelena Majstorović, Medicinska škola, Muzička škola), crkvenom i dečjem horu, Eparhiji timočkoj, gradu Zaječaru, Školskoj upravi, pozorištu “Zoran Radmilović”, Cekitu, a posebno profesorkama srpskog jezika i književnosti (Biljani Simonović, Dijani Lazarević, Violeti Simić i Jeleni Dimović) koje su vredno radile na pripremi ove akademije, profesorki muzičke kulture Sandri Nikolić, Nataši Jovanović, Slaviši Vidoviću i učenicima naše škole koji su sjajno izneli svoje uloge.